4 Kursy w Jednym!

Dołącz jako Członek i odbierz roczny dostęp do wszystkich kursów platformy, a także do każdego nowego kursu i wsparcia społeczności!

  • Kurs WordPress - pełna wersja ponad 180 lekcji wideo!
  • Szybki Kurs WordPress - wersja dla niecierpliwych :)
  • Kurs WooCommerce - zbuduj własny sklep internetowy
  • Kurs Elementor i Elementor PRO - kreator stron dla WordPressa
  • Otrzymasz dostęp do kolejnych kursów bez dodatkowych opłat!
  • Otrzymasz bezpłatny dostęp do naszego forum wsparcia!

To wszystko zgarniesz dziś za jedyne 397 zł!!!

Edytor FSE – nowy moduł

Kilka dni temu powitaliśmy WordPressa 6.2 z Edytorem FSE w wersji produkcyjnej, a dziś możecie zapoznać się z tym narzędziem w ramach Kursu WordPress. Dograłem nowy moduł związany z tym rewolucyjnym narzędziem WordPress.

Czym jest edytor FSE

Edytor Full Site Editing (FSE) w WordPress to narzędzie umożliwiające tworzenie niestandardowych układów i projektów stron internetowych przy wykorzystaniu edytora blokowego Gutenberg. Jest to nowa funkcja w WordPressie, która umożliwia projektowanie stron internetowych bez konieczności używania dodatkowych wtyczek i narzędzi do tworzenia niestandardowych szablonów. Takim narzędziem jest np. Elementor w wersji PRO.

Tradycyjnie, projektowanie stron internetowych w WordPressie odbywało się poprzez tworzenie niestandardowych szablonów przy użyciu kodu HTML, CSS i PHP. Jednakże, dzięki Edytorowi Full Site Editing, możesz tworzyć projekty layoutu stron bez znajomości kodowania.

Edytor Full Site Editing pozwala na edycję niemal każdego elementu w tym nagłówków, treści, widgetów, menu, stopki i wielu innych. Możesz także zmieniać ustawienia tła, kolorów, czcionek i innych stylów bez konieczności ręcznego wprowadzania kodu.

Przyszłość FSE

Maluje się w jasnych barwach czego nie można powiedzieć o wielu kreatorach stworzonych dla WordPressa jak chociażby wspomniany wcześniej Elementor i inne alternatywy o jakich mówię na kursie. Owszem, to początki FSE, ale patrząc na to jak dynamicznie rozwija się Gutenberg trudno oprzeć się myśli, że wkrótce stanie się on dominującym builderem, a wiele jego alternatyw zniknie z rynku.

Nowe lekcje kursu

W nowym module kursu pojawiło się 11 lekcji wideo traktujących o edytorze Full Sile Editing. Warto chociażby z ciekawości je obejrzeć by poczuć moc jaka kryje się za tym narzędziem, a która z wersji na wersję i wraz z rosnącym rynkiem dodatków dla Gutenberga staje się coraz większa.

Przetestuj tę nową metodologię pracy ze stroną WordPress gdzieś na swoim poligonie doświadczalnym, a kto wie czy Twoja kolejna strona nie powstanie właśnie w ten sposób 🙂

Nowe publikacje prosto na Twój email!

Zarejestruj się aby otrzymywać mailem treści artykułów publikowanych na blogu.

Subskrybent

Rejestrując się akceptujesz naszą politykę prywatności.

Podaj dalej

Ciasteczka

Używamy pysznych ciasteczek aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny, analizować statystyki oraz optymalizować kampanie marketingowe. To wszystko pozwala nam także tworzyć coraz lepsze szkolenia.