4 Kursy w Jednym!

Dołącz jako Członek i odbierz roczny dostęp do wszystkich kursów platformy, a także do każdego nowego kursu i wsparcia społeczności!

 • Kurs WordPress - pełna wersja ponad 180 lekcji wideo!
 • Szybki Kurs WordPress - wersja dla niecierpliwych :)
 • Kurs WooCommerce - zbuduj własny sklep internetowy
 • Kurs Elementor i Elementor PRO - kreator stron dla WordPressa
 • Otrzymasz dostęp do kolejnych kursów bez dodatkowych opłat!
 • Otrzymasz bezpłatny dostęp do naszego forum wsparcia!

To wszystko zgarniesz dziś za jedyne 397 zł!!!

CubeWP – dynamiczne strony WordPress

Mamy kolejnego gracza na runku wtyczek WordPress do budowy dynamicznych stron. Mowa o CubeWP. Wtyczka może okazać się ciekawą alternatywą dla takich weteranów jak chociażby jetEngine.

W tekście

Przede wszystkim jej wersja podstawowa dostępna jest w bezpłatnym repozytorium WordPress. Oznacza to, że wszystkie fundamentalne funkcje dodatku masz całkowicie za darmo, a jedynie w sytuacji gdy pojawi się potrzeba budowy zaawansowanych serwisów sięgasz po dodatki PRO.

Zrzut ekranu z repozytorium WordPress dla wtyczki CubeWP

Wspomniałem o zaawansowanych serwisach, co to oznacza? Możesz tworzyć rozbudowane serwisy takie jak: systemy ogłoszeniowe, sprzedaż czy wynajem aut, katalogi produktów, witryny członkowskie i znacznie, znacznie więcej.

Na CubeWP bazuje jeden z ciekawszych motywów ogłoszeniowych ClassifiedPRO. Klikając po stronie demo z pewnością sam zauważysz jaką moc oferuje CubeWP. Motyw to jedynie nakładka graficzna, natomiast za wszystkie funkcjonalności serwisu odpowiada CubeWP.

Przykład strony bazującej na frameworku CubeWP

A poniżej widok działu z ogłoszeniami dotyczącymi aut:

Przykład podstrony z listingiem aut do sprzedaży.

CubeWP – co oferuje w standardzie?

W wersji bezpłatnej wtyczka pozwala na:

 • Tworzenie własnych rodzajów treści, np. portfolio, katalog produktów… cokolwiek zechcesz
 • Tworzenie własnych taksonomii, czyli np. specyficznych, niezależnych kategorii dla określonego rodzaju zawartości.
 • Dodawanie własnych niestandardowych pól dla wszystkich rodzajów zawartości, taksonomii a także ról użytkowników.
W panelu administracyjnym WordPress przechodząc do kokpitu wtyczki widać strukturę danych dynamicznych w CubeWP

Dodajemy własny rodzaj zawartości

Załóżmy że z pomocą wtyczki WPCube szybko dodamy nowy rodzaj zawartości do naszej witryny WordPress, który nazwiemy portfolio. Wystarczy, że klikniesz w kafel CUSTOM POST TYPES, który widać na obrazku umieszczonym powyżej.

Następnie dodajesz nowy rodzaj zawartości i wprowadzasz w formularzu informacje na jego temat:

Formularz dodawania nowego rodzaju treści

Pod powyższym formularzem możesz wprowadzać również dodatkowe konfiguracje, ale nawet jeśli pozostawisz je z domyślnymi parametrami, to kliknij w przycisk Save (Zapisz) a w menu WordPressa zobaczysz nowy byt 🙂

Lista wpisów nowego rodzaju treści

Szybkie dodanie własnego rodzaju treści wtyczką CubeWP na filmie:

Wtyczkę możesz wzbogacić o dodatki PRO, które pozwolą Ci na:

 • Tworzenie zaawansowanego frontendu z builderem wyszukiwarek, builderem formularzy dodawania wpisów (np. ogłoszeń itp), bulderem pozwalającym na stworzenie panelu użytkownika, profilu użytkownika i więcej.
 • Możliwość tworzenia serwisów o charakterze członkowskim, gdzie określisz co chcesz sprzedawać i w jakich cenach. Całość zintegrujesz chociażby z płatnościami WooCommerce, co oznacza także polskie bramki płatności 🙂
 • Możesz zbudować system prywatnej komunikacji pomiędzy użytkownikami Twojego serwisu.
 • Możesz dać użytkownikom serwisu możliwość komentowania, oceniania i recenzowania
 • Istnieje także rozszerzenie wzbogacające CubeWP o możliwość sprzedaży np. reklam czy różnego rodzaju wyróżnień wpisów. Może to być model płatności za kliknięcie czy płatności za dzień itp…
 • W momencie gdy piszę ten tekst w przygotowaniu jest moduł rezerwacji, co oznacza że z pomocą CubeWP stworzysz serwis umożliwiający rezerwacje konsultacji, wizyt, wynajmu, itp.

CubeWP i Elementor

CubeWP bez problemu współpracuje z Elementorem. W tym wypadku integracja obu rozwiązań jest na wysokim poziomie.

Jeśli korzystasz z Elementora, to prawdopodobnie wiesz, że w przypadku bezpłatnej wersji w standardzie nie ma obsługi dynamicznych tagów.

Widok dynamicznych tagów w darmowym Elementarze dla widgetu obrazka.

Wystarczy jednak, że zainstalujesz CubeWP i okaże się, że nawet w wersji bezpłatnej Elementora śmiało możesz wykorzystać dynamiczne dane 🙂

Widok dynamicznych tagów w darmowym Elementarze dla widgetu obrazka z zainstalowaną wtyczką CubeWP.

Lifetime

Dziś gdy zerkałem na AppSumo widziałem, że CubeWP ze swoimi dodatkami PRO jest jeszcze w ofercie Lifetime. Za 49 dolarów możesz wykupić licencję dla 5 stron bez konieczności odnowień w kolejnych latach. Dodatek zapowiada się bardzo ciekawie, więc kto wie być może to będzie dobra inwestycja 🙂

Zrzut ekranu oferty na AppSumo

Podsumowanie

Podsumowując, CubeWP to potężne narzędzie do budowy dynamicznych stron na platformie WordPress, które pozwala na tworzenie niestandardowych typów postów, taksonomii, metadanych i relacji między nimi. Jest to atrakcyjna alternatywa dla innych popularnych rozwiązań takich jak JetEngine, MetaBox i im podobnych, dająca użytkownikom większą kontrolę nad ich witrynami.

W chwili gdy pisze ten tekst framework jest wciąż bardzo młody. Chociażby zerkając na dane z repo WordPressa widać, że na razie nie ma jeszcze wielu aktywnych instalacji i ocen 🙂

Zrzut ekranu z widokiem wtyczki w repozytorium WordPress. Widać zero opinii i zaledwie 100 aktywnych instalacji.

Dlaczego warto przetestować CubeWP?

 1. Elastyczność: Wtyczka pozwala na tworzenie bardziej złożonych, spersonalizowanych witryn, które prawdopodobnie spełnią wszystkie Twoje potrzeby.
 2. Intuicyjność: Interfejs wtyczki jest przyjazny dla użytkownika i łatwo się go nauczyć, nawet jeśli nie masz doświadczenia.
 3. Zero kodowania: Nie musisz uczyć się kodowania, aby stworzyć zaawansowane serwisy i portale. Wystarczy dobra znajomość wtyczki i dobry pomysł na jej wykorzystanie.
 4. Integracja: Wtyczka współpracuje z popularnymi narzędziami i wtyczkami WordPress, np. z Elementorem, co pozwala na płynną integrację z istniejącymi systemami. Współpracuje z dowolnym motywem.

Nowe publikacje prosto na Twój email!

Zarejestruj się aby otrzymywać mailem treści artykułów publikowanych na blogu.

Subskrybent

Rejestrując się akceptujesz naszą politykę prywatności.

Podaj dalej

Ciasteczka

Używamy pysznych ciasteczek aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny, analizować statystyki oraz optymalizować kampanie marketingowe. To wszystko pozwala nam także tworzyć coraz lepsze szkolenia.