Breakdance – kreator dla WordPressa

Dziś dla odmiany będzie o tańcu. Co Ty na to? ???? W sumie ruch bardzo by mi się przydał, a Tobie? Póki co ćwiczę mięśnie palców, żeby udostępnić Ci jak najszybciej ten artykuł ????

No dobrze, o co chodzi z tym tańcem? Będzie o Breakdance, ale bez wygibasów, a to dlatego, że chciałbym zaprezentować Ci jeden z młodszych kreatorów dla WordPressa dokładnie o takiej nazwie. Swoją drogą przechwycili dla swojego kreatora świetną domenę, nazwa narzędzia bez problemu utrwali się w pamięci.

Breakdance

Kreator stron internetowych dla WordPressa.
Twórz niesamowite strony internetowe wykorzystując ponad 100+ bloków, mega menu, kreator formularzy, WooCommerce, dynamiczne dane, integracja ACF…

Breakdance skąd pochodzi

Z Bronx’u, gdzie narodził się w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Ale gdyby tak było wtyczka o jakiej mowa byłaby o ponad 30 lat starsza od samego WordPressa, więc zdecydowanie nie tędy droga.

W rzeczywistości wtyczka narodziła się znacznie później bo w 2022 roku, a jej autorem jest zespół rozwijający innego rewelacyjnego buildera dla WordPressa o bardzo dobrej reputacji jakim jest Oxygen. Sam korzystam na niektórych projektach i mogę jedynie potwierdzić, że to kawał dobrej roboty.

Oxygen Builder

Użyj Oxygen! Buildera niezrównanej mocy, elastyczności i lekkiego kodu, aby w prosty sposób, wizualnie zaprojektować swoją witrynę WordPress lub WooCommerce…

Czy z Oxygen coś nie tak?

W żadnym razie. Oxygen rozwija się i ma stale rosnącą rzeszę zwolenników. Głównie dzięki temu, że daje olbrzymie możliwości tym, który znają CSS, JavaScript czy PHP.

W skrócie: Oxygen to builder kierowany do doświadczonych użytkowników, natomiast Breakdance jest nastawiony na osoby bez jakiejkolwiek wiedzy o kodowaniu.

W rzeczywistości obie grupy użytkowników powinny dobrze poczuć się pracując z Breakdance. Jest przyjazny dla osób początkujących tak jak kreatory w stylu Elementora i nie wykluczone, że przyjdzie taki moment, że swoimi możliwościami przeskoczy Elementora jeśli koncentrowanie się na dwóch podobnie ukierunkowanych produktach nie okaże się pułapką dla developera.

Interfejs edytora Breakdance

Początkowo gdy go otworzyłem wydał mi się mocno toporny, ale gdy chwilę się nim pobawiłem okazało się, że całkiem szybko można aranżować content i praktycznie na wszystko ma się wpływ.

Interfejs edytora Breakdance

W zasadzie jest wszystko co potrzebne do tego aby aranżować strony szybko i komfortowo. Krzywa uczenia się jeśli pracowałeś już wcześniej z builderami stron dla WordPressa nie będzie trudna do pokonania. W moim przypadku praca przebiegała bardzo płynnie i nie musiałem się długo zastanawiać gdzie znajdę opcje związane z wyglądem, położeniem i konfiguracją poszczególnych obiektów.

Kreator pełnego layoutu witryny

Do dyspozycji masz kreatora motywów FSE, gdzie stworzysz nagłówek, stopkę i szablony dla prezentowanych treści, np. przygotujesz własny szablon dla artykułów na blogu, własny szablon dla stron, produktów i nie tylko.

Szablony FSE w Breakdance

Wszystko co tworzysz może być poźniej na stronie wyświetlanie w oparciu o ustawione przez ciebie reguły, np. na poniższym zrzucie widać krok procesu tworzenia nagłówka. Określam precyzyjnie gdzie ten nagłówek ma być widoczny. Te ustawienia sprawią, że będzie on wyświetlany tylko na pojedynczych stronach artykułów (Wpisach), ale także tylko tych należących do konkretnej kategorii.

warunki wyświetlania w Breakdance dotyczące nagłówka strony

Do dyspozycji są także globalne bloki i kreator formularzy, a nawet popupy! Są widoczne w menu wtyczki.

Ustawienia

Gdy zajrzałem do ustawień Breakdance, również zostałem mile zaskoczony mnogością opcji konfiguracyjnych. Jest wszystko z czego korzystam pracując z builderami podobnymi do Breakdance, a nawet nieco więcej.

  • Globalne style
  • Opcja pozwalająca na całkowite wyeliminowanie motywu (super sprawa)
  • Praca z WooCommerce
  • Zarządzanie dostępem do edytora poszczególnych ról użytkowników
  • Tryb konserwacji
  • Sporo wbudowanych opcji związanych z poprawą wydajności
Widok ustawień edytora Breakdance
  • Integracje z reCAPTCHA, Discord, Slack, MailChimp, ConvertKit, MailerLite, GetResponse, Drip, ActiveCampaign, Google Maps, Facebook
  • Wstrzyknięcie własnego kodu do nagłówka lub stopki strony
  • Hurtowe korygowanie adresów URL
  • CSS Cache
  • i więcej

Moje wrażenia

Breakdance to świetnie zapowiadający się kreator stron dla WordPressa. Tak jak wspomniałem, na starcie wydawał mi się toporny i choć faktycznie trochę taki jest, to posiada ogromną ilość możliwości pracy ze stroną bez konieczności dotykania kodu ????

Wszystko działa płynnie, bez opóźnień znanych chociażby z Elementora i niektórych innych podobnych narzędzi. Widać tu rękę doświadczonego zespołu programistów i nowoczesny sposób kodowania.

Dopieściłbym nieco Breakdance wizualnie i może poprawiłbym UX, ale sądzę, że to kwestia czasu ????

Ile kosztuje Breakdance

Breakdance dostępny jest w dwóch wersjach: bezpłatnej i płatnej. Jak do tej pory nie znalazłem tej wtyczki w repozytorium WordPress, ale jest dostępna na stronie twórców.

Z kolei jeśli mowa o pełnej wersji kreatora, to koszt na pierwszym etapie sprzedaży to 149 dolarów na rok. Z czasem cena ma wzrosnąć do 349 dolarów rocznie, ale Ci co kupią licencję za 149 zachowają taką cenę także przy odnowieniach w kolejnych latach!

Za owe 149 dolarów masz dostęp do pełnej wersji buildera z możliwością instalacji na dowolnej ilości stron. Może to być dobry moment na zakup jeśli prowadzisz agencję i zechcesz wykorzystać akurat Breakdance zamiast wszędobylskiego Elementora, który dla 1000 stron kosztuje 399 dolarów rocznie.

Kończąc napiszę, że to doskonałe narzędzie dla każdego, kto chce wzbogacić swoją stronę o dynamiczną i interaktywną treść. Możesz w prosty sposób dodać animacje, efekty specjalne i wiele innych elementów, które przyciągną uwagę użytkowników Twojej witryny. Przetestuj wersję bezpłatną.

Nowe publikacje prosto na Twój email!

Dołącz do 1177 Subskrybentów publikacji na blogu PoznajWP

Subskrybent

Rejestrując się akceptujesz naszą politykę prywatności.

Podaj dalej